RAP God

Można zacząć spekulować – The Weeknd szykuje kolejny projekt?

Do albumów The Weeknda ciężko mieć w zasadzie jakiekolwiek zarzuty. Czy po rozpoczęciu studyjnej kariery jego muzyka straciła w jakiś sposób na wartości? Nieeee. Czy legalne krążki są jakoś wyraźnie słabsze od mixtape’owej trylogii? Też nie. Możemy tak sobie porównywać dużo dłużej zadając kolejne pytania, a i tak ostatecznie wyjdzie na to, że The Weeknd cały czas trzyma wysoki poziom i ostatecznie nie ma sensu szukać dziury w całym. Jednak przy każdej nowej zapowiedzi, ba, chociażby ułamku zapowiedzi nowego projektu, część fanów i tak marzy o tym, by nadchodzący materiał brzmiał tylko i wyłącznie jak jeden tytuł. Jaki? Oczywiście debiutanckie “House Of Balloons”.

Czy podobny klimat znajdzie się na powstającym projekcie? Chociaż na początku wypadałoby też zapytać, czy The Weeknd rzeczywiście szykuje w swoim studio coś nowego? Wiele wskazuje, że tak, a sugestii jest przynajmniej kilka.

Najpierw do sieci trafiło zdjęcie wokalisty ze studia, w którym to przebywał w towarzystwie norweskiego producenta Cashmere Cat, znanego ze współpracy z Kanye Westem czy Miguelem, co oczywiście niczego nie przesądza, ale powiedzmy sobie szczerze – szanse na to, że Panowie spotkali się tam w innym celu niż nagrywanie muzyki są mniej więcej takie jak to, że Jakub Rzeźniczak zostanie ogłoszonym najlepszym obrońcą tegorocznej Ligi Mistrzów.

xo

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika magnus august (@cashmerecat)


Jeżeli postać Cashmere Cat zbytnio Was nie elektryzuje, to już zainteresowanie wzbudzić powinna kolaboracja na linii The Weeknd – Daft Punk. Kanadyjczyk umieścił na swoim Facebooku zdjęcie na którym widać figurki francuskich producentów muzyki elektronicznej, a jeżeli dodamy do tego wypowiedzi Wendy’ego Goldsteina (jedna z szych z Republic Records), który informował w swoim lipcowym wywiadzie o tym, że cała trójka coś ze sobą nagrywa, to mamy już dość jasny obraz.

Później przyszedł czas na muzyczną zapowiedź tego, co może nas czekać w – miejmy nadzieję – niedalekiej przyszłości, a mianowicie opublikowanie numeru “Wild Love” wspomnianego Cashmere Cat. Numer ten zapowiada krążek norweskiego producenta, ale można to potraktować śmiało jako zapowiedź nowego materiału The Weeknda.

Udany powrót do współpracy z Illangelo na “Beauty Behind The Madness” niestety nie będzie kontynuowany, a przynajmniej nie będzie go na kolejnym krążku. Spekulacje w tej kwestii rozwiał bezpośrednio bitmejker na swoim Twitterze.

Like this Article? Share it!

Leave A Response