RAP God

Młody M remiksuje “Mask Off” Future’a i robi to naprawdę źle

Generalnie w historii muzyki powstały numery, które uważa się powszechnie za coś wiekopomnego, coś co jest absolutnie doskonałe, kompletne i na które powinien zostać wydany ustawowy zakaz remiksowania, coverowania i dokonywania wszelakich prób tworzenia własnych wersji i wizji utworu, ponieważ i tak z góry skazane to będzie na sromotną porażkę. Trudno jednak zaliczyć do tej grupy numerów „Mask Off” Future’a – zapewne za jakiś czas będzie wymieniany jako jeden z najciekawszych numerów w dyskografii rapera, ale na ten moment kawałek jest dość świeży.

Pomimo tego – jeżeli za remixowanie „Mask Off” biorą się Młody M ze swoim szerzej nieznanym koleżką, to wypada zastanowić się chwilę nad zasadnością takiego przedsięwzięcia.

W opisie numeru na youtube można przeczytać, że zapowiada on wspólny projekt dwójki raperów. Pozornie mogoby to wypalić – stosunkowo rozpoznawalny na scenie Młody M bierze na warsztat jeden z bardziej popularnych singli ostatnich miesięcy, więc jakaś część polskich słuchaczy powinna teoretycznie się zainteresować. Ale to tylko teoria.

W praktyce kawałek notuje niecałe 2000 odtworzeń od 25 czerwca (na dzień pisania tego tekstu ma on nieco ponad 1900), a mówimy tu o raperze:

  1. na fanpage’u ma ponad 100 000 polubień,
  2. którego singiel udostępniają Glamrap i Hip-Hop.pl.

Dziwna sprawa. Czyżby muzyką Młodego interesowali się jacyś tajemniczy słuchacze z Turcji i Arabii Saudyjskiej…? Broń Boże niczego nie sugeruję!

No dobra, ale to tylko cyferki. W końcu historia zna wiele przypadków braku docenienia twórczości genialnych artystów, a więc sprawdźmy sobie spokojnie cóż ten Młody M ze swoim koleżką mają nam do zaoferowania.

No właśnie, jak się okazuje – bardzo niewiele. Nuda, nuda, nuda i doskonały przykład jak zmarnować dobry bit. Jak się okazuje wizja „Mask Off” w wykonaniu Młodego M i koleżki Triku jest identyczna, jak w przypadku własnych numerów, czyli zanudzić słuchacza monotonnym flow i niczym nie wyróżniającymi się linijkami. Panowie raperzy, jak bierzecie się za remix znanego numeru to się chociaż minimalnie postarajcie zrobić coś fajnego. Trzymam kciuki, może uda się następnym razem.

Like this Article? Share it!

Leave A Response