RAP God

George Zimmerman vs. The Game ?

Na pewno znacie George’a Zimmermana 29letniego ochroniarza uniewinnionego za postrzelenie ze skutkiem śmiertelnym czarnoskórego nastolatka Trayvona Martina.

Ale nie o tym, znienawidzony przez czarną społeczność Zimmerman 1 marca ma stoczyć walkę bokserską celebrytów z czego wpływy będą przekazane na cele charytatywne.

Rękawice chce podjąć The Game, który powiedział: “I will beat the fuck out of him. I would not be boxing for me.  I’d be boxing for the legacy of Trayvon Martin and for his family.” Game który ma tatuaż upamiętniający Trayvona na nodze, dodał: “I would box him to knock him out,” I would definitely take pleasure in it.  It’s legal, and I want to show him you can solve your disputes without a weapon.

W sprawie propozycji Game’a wypowiedział się promotor Donald Feldman: “He [George Zimmerman] is open to any challengers that make sense, but he is training hard and he said ‘Game is the perfect opponent.”

W szranki z Zimmermanem chciałby stanąć również DMX, który mówi że złamał by wszelkie zasady bokserskie gdy już by z nim skończył, a mianowicie odlałby mu się na twarz. O to pełna wypowiedz DMXa “I am going to beat the living fuck out him … I am breaking every rule in boxing to make sure I fuck him right up. Once I am done with him, I am going to whip my dick out and piss on him … right in his muthafuckin face. Zimmerman is a piece of shit and that’s what he needs to drink.”

Na koniec dodajmy ze Game mierzy 192 cm i waży 109kg, a Zimmerman 170 cm przy 84kg.

Like this Article? Share it!

1 Comment

Leave A Response